Suknia ślubna z sieciówki?

Suknia ślubna z sieciówki?

To nie żart! Suknie ślubne z sieciówki, to wcale nie jest zły pomysł! Powiem więcej, te suknie często wcale nie są gorsze/brzydsze – nawet Halyna by się nie powstydziła zakładając taką suknię na swój ewentualny ślub. Wiem, że może nie jest to popularne ale jeśli macie ograniczony budżet, lub po prostu zwyczajnie po ludzku nie chcecie robić wystawnego, dużego wesela warto zastanowić się nad taką opcją. Wiem, że zakupy w sieciówkach budzą wiele kontrowersji i ja też jestem za tym, aby kupować ubrania w miejscach gdzie ludzie traktowani są godnie. Mój wpis ma służyć temu, aby pokazać wam możliwości.

jakie są plusy? CZAS i PIENIĄDZ

Już odpowiadam! Suknię z sieciówki zwykle macie ”od ręki’‘. Ewentualnie trzeba poczekać na przesyłkę kurierską. Jest to też dobra opcja w sytuacji kryzysowej np. coś poszło nie tak podczas szycia waszej wymarzonej, nie dogadałyście się z krawcową itp.
Suknia ślubna z sieciówki sprawdzi się też w przypadku ”spontanicznego ślubu” – wtedy nie ma czasu na chodzenie po salonach, przymiarki i czekanie na uszycie.

Co z kwestią finansową?
Suknia ślubna z sieciówki jest zwykle dużo tańsza. Wiadomo, że jest produkowana w inny sposób – nie ma co porównywać cen sukni zamówionej u projektantki a ze sklepu. Myślę, że tego nie muszę Wam tłumaczyć, jednak jeśli macie mniejszy budżet, lub robicie skromne przyjęcie tylko dla najbliższych to jest to dobry pomysł.

wybieraj i przebieraj

Bogato zdobione z kryształkami, brokatowe a może całkowicie gładkie? Wybór jest ogromny – tak samo jak odwiedzając salony sukien ślubnych możesz poszukać klasycznej rybki albo tiulowej wróżki. Warto, wybierając suknię z sieciówki, zamówić nawet kilka i wybrać tą jedną jedyną.

Satyna czy poliester

Kolejna kwestia na którą zwracajcie uwagę to materiał z jakiego wykonana jest suknia. Suknie ślubne od projektanta to wysokiej jakości materiały, jednak sprawdzając składy sukni ”sieciówkowych” w większości w składzie jest 100% poliester – czyli UWAGA materiał nieprzewiewny. Same najlepiej wiecie jak nosi się Wam ten sztucznie pozyskiwany materiał. Koniecznie podczas poszukiwań tańszych sukni, patrzcie na skład ubrania.

a największa zaleta?

Przede wszystkim cena- jeśli nie chcecie huczne uroczystości, albo planujecie mały cywilny ślub moim zdaniem zakup takiej sukni to dobry pomysł. Nawet ewentualne poprawki krawieckie nie zwiększą drastycznie kosztów sukni kupionej w sieciówce. Oczywiście nie ma co porównywać a atelier, projektantem itd. Jak każda opcja, mamy plus i minusy. Wybór pozostawiam Wam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top