Jak wybrać obrączki ślubne?

Jak wybrać obrączki ślubne?

Obrączki symbolizują nieskończoną miłość, są nieodłącznym elementem ceremonii ślubnej i towarzyszą małżonkom przez resztę ich życia. Dlatego też wybierając ślubne obrączki, powinniśmy kierować się ich wygodą i trwałością. Czego Wam nie polecam? Decyzji na szybko! Zróbcie rozeznanie, zapoznajcie się z ofertami i na spokojnie zamówcie. Stres bywa kiepskim doradcom.

Złoto złotu nierówne

Pierwsza ważna decyzja jaka Was czeka, to wybór materiału z którego zostaną wykonane Wasze ślubne obrączki. Zacznijmy sobie od materiałów: najczęściej jest to złoto żółte , złoto białe bądź różowe. Pamiętajmy o tym, że złoto “białe” nie występuje w naturze, więc do próby złota trzeba dodać inny materiał np. pallad.
Kolejny wybór to próba złota – 333 czy 750? Zapytacie pewnie a czym jest ta próba?
Najprościej mówiąc – zawartość złota w złocie. Próba optymalna, polecana i wybierana przez wysokiej klasy jubilerów to 585 (58,5% złota). Natomiast jeśli marzy Wam się 18-karatowe złoto to powinniście wybrać próbę 750.
Ważne – im więcej karatów tym materiał jest bardziej miękki, plastyczny i podatny na zadrapania. Dlatego też, najlepszym wyborem jest próba 585 – ponieważ ma dobre proporcje złota.

Wszystko zależy jednak od Waszego budżetu – jeżeli nie możecie pozwolić sobie na złoto do wyboru pozostaje Wam tytan, srebro czy platyna. Coraz częściej pojawiają się też obrączki wykonane z drewna lub ceramiki.

Rozmiar idealny

Obrączka musi być dopasowana idealnie. Za luźna tworzy ryzyko zgubienia a za ciasna wygląda po prostu nieestetycznie. Obrączki nosi się zwykle cały czas. Aby wybrać rozmiar obrączki powinniście udać się do jubilera w dniu kiedy jesteście zrelaksowani, a temperatura jest w normie – upały lub duże mrozy nie sprzyjają poszukiwaniom. Wasze palce mogą się kurczyć lub puchnąć.

Czas


Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę – 3/4 msc do ślubu to jest dobry moment. Jasne, znajdziecie obrączki i miesiąc do ślubu ale jeśli marzy Wam się spersonalizowany grawer albo nietypowe dodatki może zwyczajnie nie być na to czasu. Może też zdarzyć się tak, że mimo starań rozmiar jest źle dobrany albo schudliście/przytyliście, więc będzie czas na korektę rozmiaru przed ślubem.

Ładne ale i praktyczne

Wybierając obrączki koniecznie zwróćcie uwagę na swój styl życia – pracę, aktywność fizyczną. Obrączki mają być waszą “stałą biżuterią” więc jeśli będą zbyt efektowne mogą utrudniać Wam np. codzienne zajęcia. Jeśli uprawiacie sport, gracie na instrumencie lub zajmujecie się rękodziełem – raczej unikałabym wypukłych, bardzo szerokich i bogato wysadzanych kamieniami obrączek.
Chyba że będziecie je ciągle zdejmować 🙂

Wasz wzór

Obrączki mają zostać z Wami do końca życia więc powinny być niepowtarzalne i wyjątkowe. Powinniście kierować się przede wszystkim własnym stylem i gustem. Wybór macie ogromny zaczynając od powierzchni która może być płaska, kwadratowa lub okrągła po wykończenie – polerowane, satynowe, młotkowane, emaliowane lub kropkowane. Jeśli macie w głowie swój pomysł na obrączki warto skorzystać z pomocy ekspertów i wspólnie zaprojektować swoje wymarzone “pierścienie mocy”. Ja jestem ogromną fanką personalizacji – uwielbiam obrączki nawiązujące do Waszego hobby, miejsca poznania, ważnej daty albo chociażby miłości do zwierząt!

Grawerowanie i personalizacja

Grawer czyli wasz podpis na obrączce – może być to osobista dedykacja, imię ukochanej osoby, data ślubu – generalnie co sobie wymyślicie. Taka personalizacja jest moim zdaniem bardzo romantyczna i dodaje obrączkom wyjątkowości.
Coraz bardziej popularne są obrączki nietypowe – inna dla panny młodej, inna dla Pana Młodego. Wykonane z tych samych kruszców ale jednak różniące się wyglądem. Bardziej dekoracyjna dla kobiety a prostsza dla mężczyzny.

Budżet

Warto obrączki umieścić w budżecie i realnie pomyśleć ile możecie na nie przeznaczyć. Cena uzależniona jest od materiałów, próby złota, dodatkowych kamieni szlachetnych. Personalizowane tekstury, napisy – to też będzie wpływało na cenę Waszych obrączek. Uważam, jednak że na obrączkach nie powinniście szukać maksymalnych oszczędności – w końcu mają być z Wami całe życie. Postawiłabym na dobrą jakość i wspieranie lokalnych, małych biznesów – a nie zakupy w sieciówkach.

Czarne złoto?

Rozczaruję Was – ale nie ma czegoś takiego! W naturze nie występuje złoto o czarnej barwie jest to zwykły chwyt marketingowy. Jeśli chcecie mieć ”czarne” obrączki będzie to pokryte emalią jubilerską ALE niech Was nie zwiedzie pozornie proste określenie – jak mówi ekspert Kacper Schiffers jest to “żmudna, precyzyjna praca jubilerska, którą nie każdy jest w stanie wykonać”. Dla mnie, efekt wart zachodu!

Wspieramy biznesy!

Wiecie, że bardzo doceniam rękodzieło i zawsze chętnie wspieram rodzinne firmy. Zdecydowałam się przedstawić Wam przy okazji tematu obrączek rodzinną firmę Schiffers – która pod nazwą Szczęśliwe Obrączki tworzy Wasze wymarzone obrączki! W pracowni możecie stworzyć swoje własne, wymarzone obrączki zaprojektowane od podstaw lub wybrać z gotowych wzorów. Jak zdradzają właściciele, cały proces i odbiór Waszych gotowych obrączek zamyka się w 3 spotkaniach – od twórczej burzy mózgów do finalnego, dopasowanych idealnie obrączek.
Jeżeli będziecie chcieli możecie w pracowni wykorzystać Wasze złoto i przygotować ”sentymentalne” obrączki z wykorzystaniem np. obrączek waszych dziadków.
Najważniejsze zostawiam na koniec – zamawiając obrączki u Kacpra dostajecie dożywotnią gwarancję i opiekę.
SCHIFFERS
Pracownia znajduje się w Warszawie, na Pradze przy ul. Kępnej 9, 03-730 Warszawa.
Aby spotkać się w pracowni, najpierw musicie umówić się telefonicznie – zapewnia Wam to komfort i indywidualne spotkanie.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top