Co dać w prezencie ślubnym?

Co dać w prezencie ślubnym?

Sezon weselny w pełni i pewnie wiele z Was zastanawia się nad podarunkiem dla Młodej Pary. Przez lata utarło się, że w prezencie ślubnym dajemy pieniądze – tak, aby młodzi samodzielnie zdecydowali na co je przeznaczyć. Mało kto kupuje jeszcze prezenty rzeczowe. Myślę, że jest to praktyczne rozwiązanie – nie trzeba się martwić powielonymi prezentami czy kilkoma kompletami zastawy, każdy z “innej parafii”. Jednak aby ”koperta” nie była nudna, przygotowałam dla Was kilka pomysłów jak zaskoczyć nowożeńców. Zapraszam do czytania!

Koperta w kreatywnej wersji

Tradycyjna koperta z pieniędzmi nie musi być nudna! Wystarczy odrobina kreatywności, garść wysiłku i możecie zaskoczyć Młodych swoim prezentem. A to, że podarowaliście prezent w oryginalnej formie na pewno zostanie docenione i zapamiętane.

Balonik z forsą

Proste i efektowne – pieniądze zwijamy w ruloniki, wkładamy do balona. Proponuję dorzucić kolorowe confetti, będzie to lepiej wyglądało. Najlepiej prezentuje się przezroczysty balonik nadmuchany helem – można to bez problemu załatwić w wielu punktach z gadżetami imprezowymi.

Milion dla Młodej Pary

Brzmi ciekawie? Ja jestem zachwycona tym pomysłem! Plakaty z napisami, do których możecie schować pieniądze – niespotykane, zabawne i po prostu ładne! Drugim pomysłem, który mnie zachwycił są pudełka – troszkę jak do zbierania kopert na weselu, ale w mniejszej, bardziej prezentowej formie. Pudełka mają różne napisy – np. na miesiąc miodowy, czy na nowy dom.

Słodkie pieniądze

To pomysł, który przypadnie do gustu fanom czekolady (czyli mnie!). Złożone pieniądze zapakowane w eleganckie pudełko jak luksusowe pralinki. Najlepiej rozmienić pieniądze – tak, aby były różne nominały. Możesz też zostawić parę czekoladek i napisać dedykację ” Na słodkie życie”.

Walizka pełna pieniędzy

Brzmi jak spełnienie marzeń? To pomysł z przymrużeniem oka – ale efekt zaskoczenia na pewno będzie ogromny.
Walizkę wypełniamy papierowymi banknotami (rodem z Monopoly) Efekt walizki jak z filmu gangsterskiego – osiągnięty!
W środku oczywiście ukrywamy prawdziwy prezent. Miny młodej pary przy otwieraniu walizki bezcenne!

Pomaluj IM świat

Bardzo kreatywny pomysł znaleziony na blogu DWA PTASZKI – mini kolorowanka z dedykacją dla Młodej Pary, wraz z kredkami. Myślicie, że to wszystko? Na kredki nawinięte są banknoty – czyli Wasz prezent. Oryginalnie, kreatywnie i z poczuciem humoru. Taki pomysł na przekazanie pieniędzy na pewno wywoła uśmiech na twarzach młodej pary.

A może złoto?

Dobra, teraz Was zaskoczę – a może tak podarować młodej parze sztabkę złota? Pomyślicie pewnie, że oszalałam, ale to jest oryginalny i ciekawy pomysł. Podarowanie sztabki złota nie kłóci się z ideą ”weselnej koperty”, a co więcej jest to inwestycja. Złoto nie traci na wartości tak jak pieniądze (jest odporne na inflację) , a prezent w postaci sztabki złota czy monety nie tylko zaskoczy nowożeńców, ale też jest bardzo elegancki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można złoto ”spieniężyć” – może się też okazać, że z zyskiem! Za kilka lat, podarowana przez Was sztabka może być więcej warta niż w momencie zakupu. Teraz pewnie się zastanawiacie ile taka ”przyjemność” kosztuje – tu Was drugi raz zaskoczę, bo 1 gram złota można kupić już od 250 zł. Zwyczajowo, do weselnej koperty dajemy równowartość ”talerzyka”, więc w zależności od miejscowości może być to od 200-400 zł/osoba. Myślę, że w tej kwocie można kupić niezły kawałek złota (jeśli liczymy zakup na parę) lub piękną inwestycyjną monetę. Jeśli zaciekawił Was ten temat, możecie zobaczyć opcje zakupu złota na tavex.pl.

A który z pomysłów podoba się Wam najbardziej? Skorzystacie z któregoś udając się na przyjęcie? Dajcie znać!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top